• Chemia. Podręcznik. Klasa 3. Szkoła branżowa I stopnia Reforma 2019

Chemia. Podręcznik. Klasa 3. Szkoła branżowa I stopnia Reforma 2019

57.46
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 13.69
Paczkomaty InPost 13.69
Dostępność 11 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788381971294
Zostaw telefon

Podręcznik Chemia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 szkoły branżowej I stopnia, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową. Ten tom zamyka naukę z zakresu chemii w szkole branżowej. Autor w każdym temacie proponuje takie jego ujęcie, które jest bliskie doświadczeniu ucznia: środki czystości, kosmetyki czy odzież. Świat zjawisk i praw chemicznych został przybliżony przez atrakcyjne grafiki, a także liczne doświadczenia. Przeprowadzanie doświadczeń i obserwacje z nimi związane są propozycją nauki poprzez działanie, a także poprzez zaplanowane projekty. Prawa, zasady i definicje oraz najważniejsze treści do zapamiętania wyróżniono w tekście, aby łatwiej można było je odnaleźć. W napisanej przystępnym językiem publikacji tematy wymagające obliczeń zostały zilustrowane rozwiązaniem przykładów, których prześledzenie pomoże zrozumieć omawiane treści.

Pracę z podręcznikiem ułatwi także krótki, zwięzły blok podsumowań po każdym temacie. Stanowi on cenny materiał do nauki i samodzielnych powtórek. Sprawdzenie kształcenia najważniejszych umiejętności odbywa się poprzez wykonanie poleceń kontrolnych po każdej lekcji. Sprawne poruszanie się po publikacji ułatwia zamieszczony na końcu książki indeks rzeczowy. Ponadto podręcznik zawiera tablice z niezbędnymi w nauce chemii treściami.

Podręcznik do chemii do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się z 5 działów:

1. Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów,
2. Środki czystości i kosmetyki,
3. Wielofunkcyjne pochodne węglowodorów,
4. Działanie wybranych substancji chemicznych na organizm ludzki,
5. Chemia opakowań i odzieży.

Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2021
Klasa 3
Okładka miękka
Liczba stron 152 (2)
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.15
ISBN 9788378799429
Szerokość produktu 16.5 (3)
Wysokość produktu 8 (2)

Artur Sikorski

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.