• Egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka. Repetytorium. Klasy 4-8

Egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka. Repetytorium. Klasy 4-8

56.36
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 13.69
Paczkomaty InPost 13.69
Dostępność 8 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302198281
Zostaw telefon

Nowe repetytorium wzbogacone o dodatkowe treści do egzaminu ósmoklasisty od 2022 roku.

Repetytorium zostało przygotowywane z myślą o uczniach, którzy zdają egzamin ósmoklasisty z matematyki. Nacisk został położony na przedstawienie wszystkich treści nauczania zawartych w podstawie programowej w sposób syntetyczny i przyjazny dla współczesnego ucznia. Liczne Przykłady rozwiązane krok po kroku pokazują uczniom sposoby rozwiązywania zadań.

Dzięki Ćwiczeniom analogicznym do przykładów uczniowie od razu mogą zastosować omówioną treść, utrwalić zaprezentowany tok rozumowania, przećwiczyć omówione metody oraz sprawdzić się w pokazanym w przykładzie typie zadania. Treściom teoretycznym i przykładowym zadaniom towarzyszą zestawy zadań po każdym dziale skonstruowanena wzór zadań egzaminacyjnych, w których uczniowie od razu mogą sprawdzić stopień opanowania wiedzy i umiejętności z danego rozdziału. W publikacji zawarto również zadania pochodzące z arkuszy egzaminacyjnych przygotowanych przez Centralna Komisję Egzaminacyjną na egzamin ósmoklasisty w latach 2019-2020 oraz z Informatora o egzaminie ósmoklasisty z matematyki od roku szkolnego 2018/2019.

Struktura publikacji (publikacja dla ucznia):

  1. Jak korzystać z repetytorium - przydatne informacje na temat budowy repetytorium i sposobu korzystania z niego.
  2. O egzaminie ósmoklasisty - najważniejsze informacje o egzaminie m.in. kiedy się odbywa, ile trwa, co można i czego nie wolno zabrać ze sobą na egzamin.
  3. Jak się uczyć? -  Radosław Kotarski, dziennikarz i popularyzator wiedzy oraz autor publikacji „Włam się do mózgu" dzieli się swoimi doświadczeniami z czasów szkolnych i przedstawia praktyczne wskazówki skutecznego przyswajania informacji na dłużej.
  4. Sprawdź, czy umiesz - zestaw 20 zadań typu egzaminacyjnego do sprawdzenia wiedzy i umiejętności ucznia przed przystąpieniem do powtórzenia przed egzaminem. Przy każdym zadaniu odsyłacz  rozdziału z repetytorium, w którym omówione są treści sprawdzane danym zadaniem.
  5. Rozdziały zawierają zagadnienia z PP przedstawione w sposób syntetyczny za pomocą schematów, ilustracji, wykresów. Następnie teoria poparta jest Przykładami z wzorcowo krok po kroku rozwiązanymi zadaniami . Po każdym Przykładzie znajduje się Ćwiczenie do samodzielnego wykonania przez ucznia (nauka przez powtórzenie toku rozumowania na analogicznym zadaniu). Na koniec rozdziału uczeń znajdzie zestawy autorskich zadań egzaminacyjnych oraz zadań, które pochodzą z arkuszy lub Informatora CKE sprawdzających wiedzę i umiejętności z danego rozdziału. Treści z rozdziałów uzupełnione zostały o 5 skecznotek - wizualnego opracowania wybranych zagadnień przez uczennicę klasy ósmej.
  6. Odpowiedzi do wszystkich zadań, które pozwolą samodzielnie zweryfikować rozwiązania i ocenić stopień własnego przygotowania do egzaminu.
  7. Indeks najważniejszych pojęć
Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2021
Klasa 4-8
Okładka miękka
Wydawnictwo WSIP
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.21

Edyta Warzecha, Zbigniew Góralewicz, Monika Strawa

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.