• Geografia kl 7 Podręcznik Szkoła podstawowa WSiP

Geografia kl 7 Podręcznik Szkoła podstawowa WSiP

32.43
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Dostępność 11 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302168789
Zostaw telefon

Podręcznik do klasy 7 przedstawia zagadnienia geografii Polski na tle Europy oraz w perspektywie globalnej. Takie ujęcie pozwala na dogłębną obserwację różnic i podobieństw miedzy Polską, a innymi krajami oraz dokonywanie szczegółowych analiz.

Aktualne, ciekawe dla ucznia przykłady z życia gospodarczego i kulturalnego Polski doskonale uwypuklają jej znaczenie i pomagają uczniom uzmysłowić wartość dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego kraju.

Podręcznik analizuje też szczegółowo relacje przyczynowo - skutkowe oraz czasowo - przestrzenne pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym (np. wpływ regulacji koryt i wylesiania na skutki powodzi na Dolnym Śląsku i w Małopolsce).

Konstrukcja podręcznika pozwala nauczycielowi wykorzystywać wiele ciekawych poleceń do urozmaicenia wykładu:

  • Polecenia przed lekcją, które służą do wstępnego przygotowania do lekcji (na nauczanie wyprzedzające kładzie nacisk podstawa programowa).
  • PoleceniaZnajdź w Internecie, które można znaleźć w wielu lekcjach, zachęcają uczniów do samodzielnego i  odpowiedzialnego korzystania z zasobów Internetu.
  • Polecenia po lekcji sprawdzają opanowanie wiadomości zawartych w lekcji.

W wielu miejscach podręcznika dłuższe teksty zastąpiono ciekawymi schematami i infografikami, które są łatwiejsze w odbiorze i bardziej zrozumiałe dla uczniów. Podejście do praktycznej strony geografii (Geografia w praktyce) w postaci odwołań do codziennego życia ukazuje uczniom, że nauka geografii ma sens i warto się jej uczyć.

Blokowo-schematyczne podsumowania z dużą liczbą ilustracji, a mniejszą ilością tekstu to doskonałe rozwiązanie na szybkie powtórzenie nawet dla słabszych uczniów. Bogactwo szczegółowych map tematycznych omówionych w treści lekcji to doskonały materiał do kształtowania i rozwijania umiejętności interpretacji map.

Podręcznik zawiera wklejki dotyczące podstaw geografii - współrzędne geograficzne i określanie współrzędnych geograficznych danego punktu i rozciągłości danego obszaru.

Zawartość wklejek to:

definicje szerokości geograficznej, długości geograficznej, równoleżnika, równika, południka, południka zerowego, rozciągłości równoleżnikowej i południkowej; graficzne przedstawienie szerokości geograficznej, długości geograficznej, równoleżnika, równika, południka, południka zerowego, rozciągłości równoleżnikowej i południkowej; graficzne wytłumaczenie odczytywania współrzędnych geograficznych i obliczania rozciągłości południkowej i równoleżnikowej.

Podręcznik przeznaczony jest na 60 godzin lekcyjnych.

Działy:

  • 1. Położenie i środowisko przyrodnicze Polski
  • 2. Ludność Polski
  • 3. Główne zagadnienia gospodarcze Polski
  • 4. Relacje między elementami środowiska geograficznego
  • 5. Własny region i mała ojczyzna.

Budowa lekcji:

- polecenia do wykonania przed lekcją,
- treść główna,
- ćwiczenia wplecione w lekcję (np. Znajdź w Internecie...).
- ciekawostki Warto wiedzieć,
- Geografia w praktyce,
- informacje podsumowujące (Zapamiętaj),
- zadania na koniec lekcji (Sprawdź się).

Dział składa się z lekcji, podsumowania działu i zadań sprawdzających.

Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2021
Klasa 7
Okładka miękka
Wydawnictwo WSIP
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.21

Arkadiusz Głowacz, Maciej Lechowicz, Piotr Stankiewicz, Agnieszka Lechowicz

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.