• Historia. Klasa 1. Część 1. Karty pracy ucznia. Zakres podstawowy. Reforma 2019

Historia. Klasa 1. Część 1. Karty pracy ucznia. Zakres podstawowy. Reforma 2019

17.36
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Dostępność 11 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788366365209
Zostaw telefon

Zaprojektowane w zupełnie nowej, perforowanej formie karty pracy ucznia są świetnym uzupełnieniem podręcznika. Ta bardzo dobrze przyjęta przez nauczycieli publikacja umożliwia oderwanie poszczególnych kart, rozwiązanie zadań i oddanie ich do sprawdzenia nauczycielowi. Karty można następnie wpiąć w skoroszyt tworzący całość publikacji.

Historia 1. Część 1. Karty pracy ucznia to publikacja dla uczniów klasy 1 liceów ogólnokształcących i techników. Zawiera zestaw zadań do każdej lekcji w podręczniku, a także osobne karty powtórzeniowe, umożliwiające sprawdzenie zdobytych wiadomości po omówieniu całego działu. Zakres materiału obejmuje czas od początków cywilizacji do upadku Cesarstwa Rzymskiego. Autorzy opracowali zadania w taki sposób, by uczniowie mogli nie tylko utrwalić i zweryfikować swoją wiedzę, lecz także doskonalić umiejętności związane z rozumieniem i interpretacją faktów historycznych. Zadania otwarte kształtują umiejętność analizy materiałów źródłowych (tekstów, map, zdjęć) i oceny wydarzeń historycznych. Uczą formułowania argumentów, wykorzystywania danych i wyciągania wniosków. W publikacji znajdują się także zadania umożliwiające kształtowanie umiejętności tworzenia tekstu oraz rozwijające myślenie historyczne.

Karty składają się z zadań typu maturalnego z zakresu podstawowego. Zawierają one liczne teksty źródłowe, mapy i schematy prezentujące zjawiska i wydarzenia historyczne. Autorzy starannie dobrali materiał ikonograficzny do analizy dla uczniów, a także teksty źródłowe. W publikacji znajdują się zarówno zadania w formie otwartej, jak i zamkniętej. Zadania te:

  • doskonalą umiejętność czytania i interpretacji materiałów publicystycznych, popularnonaukowych i naukowych;

  • kształtują umiejętność odczytywania danych z mapy;

  • odnoszą się do kluczowych wydarzeń i zjawisk historycznych;

  • uczą formułowania oceny, argumentowania, wyciągania wniosków;

  • pomagają utrwalić wiedzę historyczną.

Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2019
Klasa 1
Okładka miękka
Liczba stron 184
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.15
ISBN 9788378799498
Szerokość produktu 16 (3)
Wysokość produktu 23 (3)
Praca zbiorowa
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.