• Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4

Jutro pójdę w świat. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 4

80.85
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 13.69
Paczkomaty InPost 13.69
Dostępność 11 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302167454
Zostaw telefon

W zeszycie ćwiczeń uczeń znajdzie ćwiczenia przygotowujące do pisania różnych form wypowiedzi. Dzięki publikacji nauczy się także rozpoznawać pojęcia z teorii literatury, zapozna się z wieloma zagadnieniami dotyczącymi kultury i mediów oraz sprawdzi swoją znajomość gramatyki i ortografii.

Każda dziedzina jest wydzielona w odrębnym rozdziale, a części językowa i ortograficzna mają własną szatę kolorystyczną spójną z resztą podręcznika. Takie rozwiązanie sprzyja porządkowaniu wiedzy i ułatwia odszukanie potrzebnych informacji.

W zeszycie znajduje się wiele różnorodnych ćwiczeń, zarówno łatwiejszych, jak i trudniejszych, co daje nauczycielowi możliwość indywidualizacji nauczania. Z zeszytem ćwiczeń można pracować na lekcji oraz samodzielnie w domu. Tematy nie łączą się ściśle z treściami literackimi, dlatego publikacja może posłużyć do pracy z różnymi podręcznikami.

Zadania z dowcipnymi rysunkami, kolorowanki i krzyżówki tworzą atmosferę dobrej zabawy, jednocześnie zachęcają do samodzielnej pracy i motywują do nauki.

Rozdziały:

  1. Formy wypowiedzi
  2. Co się kryje w tekście literackim?
  3. Kultura i media
  4. Świat fantazji
  5. Kraina języka
  6. Zakręty ortografii

 

Do 4 klasy, po zmianach w podstawie programowej, zostały dołączone zagadnienia ze składni. W największym stopniu zmieniono ćwiczenia z zakresu kształcenia językowego oraz tworzące rozdział Co się kryje w tekście literackim? – zgodnie z podstawą programową wprowadzono w nim między innymi wiadomości dotyczące hymnu.

Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2021
Klasa 4, 4-8
Okładka miękka
Wydawnictwo WSIP
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.21

Hanna Dobrowolska, Urszula Dobrowolska

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.