• Motive - Deutsch Neu. Język niemiecki. Podręcznik. Część 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę (z CD

Język niemiecki Motive Deutsch Neu 3 podręcznik LO / Zakres podstawowy i rozszerzony.

41.86
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 12
Paczkomaty InPost 12
Dostępność 11 szt.
Waga 0.35 kg
ISBN 9788302161452
Zostaw telefon

Szkoła ponadgimnazjalna

Cykl Motive – Deutsch Neu składa się z czterech części, jest przeznaczony dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego po gimnazjum zarówno w zakresie podstawowym, jak i w zakresie rozszerzonym. Uczniowie kontynuujący naukę w zakresie podstawowym pracują z częściami: 1., 2. i 3., a uczniowie kontynuujący naukę w zakresie rozszerzonym – z częściami: 2., 3. i 4.

Podręcznik Motive – Deutsch Neu 3 obejmuje następujące zakresy tematyczne ujęte w pięciu rozdziałach: Kultur und Medien, Natur und Umwelt, Alltag und Technik, Körper und Geist oraz Extras – Feste und Traditionen.

Każdy rozdział zawiera ciekawe i różnorodne teksty, zadania do samooceny (Zwischenschritt), listę słownictwa do aktywnego opanowania i sprawdzian, co zapewnia lepsze efekty przyswajania języka. Dla wygody korzystania z podręcznika, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, treściom zawartym w podręczniku odpowiada materiał w zeszycie ćwiczeń. Polecenia w zadaniach dla uczniów kontynuujących naukę oznaczono zielonym kolorem. Wszystkie zadania maturalne opatrzone piktogramem T (trening sprawności językowych) są zgodne z wymaganiami Informatora o egzaminie maturalnym z języka niemieckiego od roku 2014/2015 Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W każdym rozdziale znalazły się zadania przygotowane na wzór poleceń z ustnego egzaminu maturalnego, które sprawdzają wiedzę z omówionej jednostki tematycznej. W zeszycie ćwiczeń zamieszczono ponadto dodatkowe zadania dotyczące wypowiedzi pisemnej.

Podręcznik jest przeznaczony na 2 lub 3 godziny tygodniowo. Moduł Zwischenschritt i zadania fonetyczne można wykorzystać w procesie indywidualizacji nauczania z grupami o ponadprzeciętnych zainteresowaniach językowych lub na dodatkowych godzinach.

Podręcznik wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku (na podstawie art. 22ao Ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty).

Podręcznik zawiera również:

  • lekcje kulturoznawcze,
  • zestawienie przydatnych wyrażeń i zwrotów,
  • ćwiczenia fonetyczne,
  • propozycje projektów (w każdym rozdziale trzy, ostatni zawsze odwołuje się do zasobów internetowych),
  • tablice gramatyczne,
  • zestaw zadań przygotowujących do egzaminu ustnego,
  • test z kluczem odpowiedzi, pozwalający na samodzielną ocenę wiedzy przez ucznia,
  • przykładowy arkusz maturalny na poziomie podstawowym (egzamin pisemny i ustny),
  • słowniczek niemiecko-polski obejmujący słownictwo prezentowane w podręczniku.
image
Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2018 (3)
Klasa 3 (3)
Okładka miękka
Liczba stron 148
Wydawnictwo inne
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.15
Tytuł 11014942731
ISBN 9788302161452
Numer wydania 2 (2)
Seria wydawnicza MOTIVE DEUTSCH NEU
Szerokość produktu 20.5
Wysokość produktu 28.5

Alina Dorota Jarząbek, Danuta Koper

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.