• Motive - Deutsch Neu. Język niemiecki. Podręcznik. Część 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę (z CD

Motive - Deutsch Neu. Język niemiecki. Podręcznik. Część 3. Zakres podstawowy i rozszerzony. Kurs dla kontynuujących naukę (z CD

Brak towaru
48.53
Wpisz swój e-mail
Opinie
Ilość w opakowaniu 55 szt.
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 13.69
Paczkomaty InPost 13.69
Dostępność 0 szt.
Waga 0.35 kg
ISBN 9788302161452
Zostaw telefon

Szkoła ponadgimnazjalna

Cykl Motive - Deutsch Neu składa się z czterech części, jest przeznaczony dla uczniów kontynuujących naukę języka niemieckiego po gimnazjum zarówno w zakresie podstawowym, jak i w zakresie rozszerzonym. Uczniowie kontynuujący naukę w zakresie podstawowym pracują z częściami: 1., 2. i 3., a uczniowie kontynuujący naukę w zakresie rozszerzonym - z częściami: 2., 3. i 4.

Podręcznik Motive - Deutsch Neu 3 obejmuje następujące zakresy tematyczne ujęte w pięciu rozdziałach: Kultur und Medien, Natur und Umwelt, Alltag und Technik, Körper und Geist oraz Extras - Feste und Traditionen.

Każdy rozdział zawiera ciekawe i różnorodne teksty, zadania do samooceny (Zwischenschritt), listę słownictwa do aktywnego opanowania i sprawdzian, co zapewnia lepsze efekty przyswajania języka. Dla wygody korzystania z podręcznika, zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, treściom zawartym w podręczniku odpowiada materiał w zeszycie ćwiczeń. Polecenia w zadaniach dla uczniów kontynuujących naukę oznaczono zielonym kolorem. Wszystkie zadania maturalne opatrzone piktogramem T (trening sprawności językowych) są zgodne z wymaganiami Informatora o egzaminie maturalnym z języka niemieckiego od roku 2014/2015 Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. W każdym rozdziale znalazły się zadania przygotowane na wzór poleceń z ustnego egzaminu maturalnego, które sprawdzają wiedzę z omówionej jednostki tematycznej. W zeszycie ćwiczeń zamieszczono ponadto dodatkowe zadania dotyczące wypowiedzi pisemnej.

Podręcznik jest przeznaczony na 2 lub 3 godziny tygodniowo. Moduł Zwischenschritt i zadania fonetyczne można wykorzystać w procesie indywidualizacji nauczania z grupami o ponadprzeciętnych zainteresowaniach językowych lub na dodatkowych godzinach.

Podręcznik wpisany do wykazu podręczników MEN dopuszczonych do użytku szkolnego, przeznaczonych do kształcenia ogólnego, dostosowanych do wieloletniego użytku (na podstawie art. 22ao Ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty).

Podręcznik zawiera również:

 • lekcje kulturoznawcze,
 • zestawienie przydatnych wyrażeń i zwrotów,
 • ćwiczenia fonetyczne,
 • propozycje projektów (w każdym rozdziale trzy, ostatni zawsze odwołuje się do zasobów internetowych),
 • tablice gramatyczne,
 • zestaw zadań przygotowujących do egzaminu ustnego,
 • test z kluczem odpowiedzi, pozwalający na samodzielną ocenę wiedzy przez ucznia,
 • przykładowy arkusz maturalny na poziomie podstawowym (egzamin pisemny i ustny),
 • słowniczek niemiecko-polski obejmujący słownictwo prezentowane w podręczniku.
image
Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Okładka miękka
Liczba stron 148
Wydawnictwo inne
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.15
ISBN 9788302161452
Numer wydania 2 (2)
Seria wydawnicza MOTIVE DEUTSCH NEU
Szerokość produktu 20.5
Wysokość produktu 28.5

Alina Dorota Jarząbek, Danuta Koper

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Podobne produkty
 • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny