• Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 5

Słowa z uśmiechem. Język polski. Nauka o języku i ortografia. Podręcznik. Klasa 5

Brak towaru
33.56
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 13.69
Paczkomaty InPost 13.69
Dostępność 0 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302174742
Zostaw telefon

Praca z podręcznikami z cyklu Słowa z uśmiechem gwarantuje skuteczność i swobodę nauczania, dostęp do znakomitego doboru tekstów, a także aktywną naukę gramatyki. 

Cykl Słowa z uśmiechem rozwija aktywność i pasję poznawczą, poprzez łączenie nauki z zabawą oraz zachowanie wyważonych proporcji poleceń z działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów, np. Określ typy związków wyrazowych zapisanych w labiryncie. Następnie przejdź wyznaczone trasy, a dowiesz się, symbolami których państw są zwierzęta umieszczone w ich godłach czyPolicz, ile jest w tekście form czasu przeszłego czasowników, a dowiesz się, jaka zasada nauczania obowiązywała dawnych uczniów.

  • Odpowiednia formuła pozwala dziecku na samodzielne odkrywanie interesujących zjawisk językowych i reguł ortograficznych.
  • Podręcznik proponuje różne typy ćwiczeń na różnych poziomach trudności: ćwiczenia wprowadzające, pozwalające na obserwację materiału językowego i ułatwiające wnioskowanie. Ćwiczenia utrwalające, kształcące świadomość językową ucznia i jego umiejętności komunikacyjne,  które skłaniają uczniów do systematyczności i wspierają samodzielny rozwój umiejętności.
  • Wyraźne wyodrębnienie w ramkach Zapamiętaj! reguł gramatycznych co ułatwia ich zapamiętanie.
  • Atrakcyjne ćwiczenia ortograficzne utrwalają umiejętność poprawnego pisania. Zadania, rysunki i gry tworzą atmosferę dobrej zabawy i przynoszą uczniom satysfakcję z samodzielnej pracy.
  • Treść ułożona według podstawowych działów nauki o języku porządkuje wiedzę. W klasie 5 są to: Litery i głoski, Części mowy, Składnia, Wyrazy i związki wyrazowe oraz dział ortograficzny podzielony na dwie części – Piszę poprawnie.
  • Bloki powtórkowe (To już znamy, powtarzamy, Pół żartem, pół serio) i sprawdzian (Wiem, umiem, rozumiem) na końcu każdego rozdziału pozwalają utrwalić wiedzę i umiejętności.
Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2021
Klasa 5, 4-8
Okładka miękka
Wydawnictwo WSIP
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.21

Ewa Horwath, Anita Żegleń

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.