• To się czyta! Podręcznik. Język polski. Klasa 1. Branżowa szkoła I stopnia. Reforma 2019.

To się czyta! Podręcznik. Język polski. Klasa 1. Branżowa szkoła I stopnia. Reforma 2019.

Brak towaru
95.77
Wpisz swój e-mail
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 13.69
Paczkomaty InPost 13.69
Dostępność 0 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788326736858
Zostaw telefon

To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe

Anna Klimowicz, Joanna Ginter

ISBN 9788326736858

Podręcznik "To się czyta!"; do języka polskiego dla klasy 1 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia użytecznych tekstów.

Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali.

Inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę całego rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom "Na początek"; i "Po przeczytaniu"; znajdującym się w każdej lekcji.

Jest dostosowany do percepcji młodszego ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.

Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą licznych schematów i ćwiczeń podsumowujących.

Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą "Kultura języka w zawodzie";.

Ułatwia prowadzenie zajęć dzięki uporządkowanej i przejrzystej budowie. Zawiera oczekiwany przez nauczycieli układ treści   tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej. Podręcznik został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych "Kilka słów o epokach";, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne epok.

image
Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2019
Klasa 1
Okładka miękka
Liczba stron 248
Autor Anna Klimowicz, Joanna Ginter
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.384
ISBN 9788326736858
Szerokość produktu 17
Wysokość produktu 24.5 (2)
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Podobne produkty
  • Sklep zamknięty

Sklep tymczasowo niedostępny