• To się czyta!. Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Reforma 2019

To się czyta!. Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Reforma 2019

61.20
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 4 dni robocze
Cena przesyłki 13.69
Paczkomaty InPost 13.69
Dostępność 11 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788326739491
Zostaw telefon

To się czyta! Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia. Szkoły ponadpodstawowe

Anna Klimowicz, Joanna Ginter

ISBN 9788326739491

Podręcznik "To się czyta!"; do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia przygotowuje ucznia do świadomego odbioru różnych tekstów kultury, wyrażania własnych opinii oraz samodzielnego tworzenia tekstów użytkowych.

Porusza tematy i problemy bliskie młodzieży w oparciu o współczesne teksty literackie, obudowane prostymi, zachęcającymi ćwiczeniami, oraz omówienia popularnych filmów i seriali.

Inspiruje do refleksji i dyskusji nad przeczytanymi utworami dzięki rozpoczynającym każdy rozdział współczesnym tekstom, które wprowadzają uczniów w tematykę rozdziału i poprzedzają lektury obowiązkowe, oraz ćwiczeniom "Na początek"; i "Po przeczytaniu"; znajdującym się w każdej lekcji.

Jest dostosowany do możliwości percepcyjnych ucznia dzięki zastosowanym rozwiązaniom dydaktycznym, m.in.: treściom podzielonym na krótkie rozdziały, stałej, uporządkowanej strukturze każdego tematu, infografikom i schematom z wybranymi zagadnieniami, intrygującym tytułom lekcji, poleceniom formułowanym prostym i zrozumiałym dla ucznia językiem.

Umożliwia utrwalenie wiedzy za pomocą czytelnych schematów oraz ćwiczeń podsumowujących.

Kształci umiejętność przygotowywania tekstów niezbędnych w życiu codziennym i zawodowym dzięki zróżnicowanym ćwiczeniom i informacjom zamieszczonym pod nazwą "Kultura języka w zawodzie";.

Realizuje nowatorski układ treści   tematyczny z elementami chronologii historycznoliterackiej   ułatwiający zaciekawienie uczniów i zapoznanie ich z kolejnymi epokami.

Został podzielony na dwie części: literacko-kulturową i językową. Dodatkowo, informacje o poszczególnych epokach zebrano na stronach zatytułowanych "Kilka słów o epokach";, na których przedstawiono najważniejsze konteksty społeczne i artystyczne kolejnych okresów w historii literatury i kultury.

image
Stan Nowy
Rodzaj tradycyjny podręcznik
Rok wydania 2020
Klasa 2
Okładka miękka
Liczba stron 232 (2)
Wydawnictwo inne
Waga produktu z opakowaniem jednostkowym 0.15
ISBN 9788326739491
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.